Kalendarium

  1. 04 września 1961 roku odbyło się pierwsze zebranie założycielskie naszej Spółdzielni, która powstała z inicjatywy żnińskich zakładów pracy : Żnińskiej Fabryki Maszyn (Żefam), Zakład Muzyczny (Spomasz), PSS-Społem, POM, PZGS, GS-Zachód, PKS, Poczta.
    • W skład pierwszej Rady Nadzorczej zostali wybrani:
      • Tadeusz Bursztyński – Przewodniczący Rady
      • Adam Gadziński – V-ce Przewodniczący Rady
      • Halina Pencerzyńska – Sekretarz
      • Kazimierz Widziński – Członek
      • Kazimierz Szwarz – Członek
      • Stanisław Kruzel – Członek
    • Rada Nadzorcza powołała Zarząd w składzie:
      • Edmund Wesołowski – Prezes
      • Anna Pietrasiak – Z-ca Prezesa
      • Mieczysław Taraska – Członek
    • Na zebraniu tym przyjęty został Statut Spółdzielni.
    • Przyjęto, że Spółdzielnia będzie występować pod nazwą „Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żninie”. Ta nazwa obowiązywała do 17 listopada 1966 roku, w którym to roku przyjęto nazwę „Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żninie”.
    • Siedziba Spółdzielni mieściła się przy ul. Kościelnej 1 ( 700-lecia).
  2. 12.1964 roku oddano pod zasiedlenie pierwszy budynek 18 rodzinny – obecnie przy ul. Spółdzielczej 1.
  3. 09.1964 roku – oddano pod zasiedlenie drugi budynek 18 rodzinny – obecnie przy ul. Spółdzielczej 2.
  4. 04.1968 roku – oddano pod zasiedlenie trzeci budynek 25 rodzinny – obecnie przy ul. Spółdzielczej 3.
  5. 18.1971 roku – przeniesiono siedzibę do lokalu przy ul. Spółdzielczej 2/1, gdzie jako etatowym pierwszym pracownikiem administracji Spółdzielni została zatrudniona Pani Maria Zaborowska.
  6. 12.1972 roku – oddano pod zasiedlenie 75 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Kopernika 8.
  7. 01.1973 roku – Rada Nadzorcza w miejsce Pani Anny Pietrasiak na członka Zarządu powołała Eugeniusza Jasińskiego, zarazem Kierownika Spółdzielni. Skład Zarządu: Edmund Wesołowski – Prezes Zarządu, Eugeniusz Jasiński – Członek Zarządu jednocześnie Kierownik Spółdzielni, Mieczysław Taraska – Członek Zarządu.
  8. 02.1973 roku – oddano pod zasiedlenie 75 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Kopernika 6.
  9. 06.1973 roku – oddano pod zasiedlenie 75 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Kopernika 4.
  10. 30.10.1973 roku – przeniesiono siedzibę do lokalu przy ul. Kopernika 5.
  11. 06.1974 roku – pod patronatem ZMS (Związek Młodzieży Socjalistycznej), oddano pod zasiedlenie 60 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Kopernika 2.
  12. 03.1975 roku – oddano do użytku biurowiec wraz częścią usługowo- handlową, w której  znajdowała się restauracja „Słoneczko” oraz sklep spożywczy.
  13. 11.1975 roku – Spółdzielnia przejęła wybudowany przez „Żefam” wspólnie z Urzędem Miejskim 30 rodzinny budynek przy ul. Kopernika 3.
  14. 06.1976 roku – zmienił się obszar działania Spółdzielni na Żnin i gminę Rogowo.
  15. 01.1980 roku – oddano do użytku 50 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Browarowej 3.
  16. 06.1980 roku – oddano pod zasiedlenie 50 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Browarowej 5.
  17. 11.1980 roku – Rada Nadzorcza w miejsce Pana Eugeniusza Jasińskiego na członka Zarządu powołała Henryka Lutomskiego, zarazem Kierownika Spółdzielni.
  18. 06.1981 roku – oddano pod zasiedlenie 50 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Browarowej 7.
  19. 12.1981 roku – oddano pod zasiedlenie 18 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. W. Pieniężnej 27.
  20. 01.1982 roku – oddano pod zasiedlenie 18 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. W. Pieniężnej 29.
  21. 02.1982 roku – oddano pod zasiedlenie 18 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. W. Pieniężnej 31.
  22. 05.1982 roku – zmienił się obszar działania Spółdzielni na Żnin, gminę Rogowo i gminę Gąsawa.
  23. 12.1982 roku – po śmierci Prezesa Edmunda Wesołowskiego, Rada Nadzorcza na stanowisko Prezesa Zarządu powołała Kazimierza Jańczaka.
    • Skład Zarządu: Kazimierz Jańczak – Prezes Zarządu, Henryk Lutomski – Zastępca Prezesa Zarządu, jednocześnie Kierownik Spółdzielni, Mieczysław Taraska – Członek Zarządu.
  24. 12.1982 roku – oddano pod zasiedlenie 18 rodzinny budynek mieszkalny w Rogowie.
  25. 12.1982 roku – oddano pod zasiedlenie 45 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Browarowej 2.
  26. 12.1982 roku – zakupiono od „Spomaszu” 3 budynki 18 rodzinne przy ul. W. Pieniężnej 21, 23, 25.
  27. 01.1983 roku – oddano pod zasiedlenie 12 rodzinny budynek mieszkalny w Biskupinie.
  28. 11.1983 roku – oddano pod zasiedlenie 80 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Browarowej 1.
  29. 12.1983 roku – oddano pod zasiedlenie 18 rodzinny budynek mieszkalny w Gąsawie.
  30. 12.1983 roku – oddano pod zasiedlenie 45 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Browarowej 9.
  31. 03.1984 roku – oddano pod zasiedlenie 27 rodzinny budynek mieszkalny w Gąsawie.
  32. 09.1984 roku – po rezygnacji z pełnienia funkcji Z-cy Prezesa i kierownika Spółdzielni Henryka Lutomskiego, Rada Nadzorcza powołała Zdzisława Golińskiego na to stanowisko.
  33. 09.1986 roku – oddano pod zasiedlenie 18 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Słonecznej 34.
  34. 12.1986 roku – oddano pod zasiedlenie 18 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Słonecznej 32.
  35. 12.1987 roku – oddano pod zasiedlenie 30 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Aliantów 14.
  36. 11.1988 roku – oddano pod zasiedlenie 45 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Żytniej 2.
  37. 12.1988 roku – oddano pod zasiedlenie 45 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Piwnej 1.
  38. 06.1989 rok – oddano pod zasiedlenie 30 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Żytniej 4.
  39. 11.1989 roku – oddano pod zasiedlenie 30 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Żytniej 6.
  40. 10.1990 roku – oddano pod zasiedlenie 25 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Żytniej 10.
  41. 11.1990 roku – oddano pod zasiedlenie 12 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Żytniej 8.
  42. 05.1991 roku – oddano pod zasiedlenie 50 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Żytniej 5.
  43. 08.1991 roku – oddano pod zasiedlenie 30 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Żytniej 3.
  44. 12.1991 roku – oddano pod zasiedlenie 52 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Piwnej 5.
  45. 04.1992 roku – oddano pod zasiedlenie 30 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. W. Pieniężnej 37.
  46. 01.1993 roku – oddano pod zasiedlenie 40 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Piwnej 3.
  47. 07.1994 roku – oddano pod zasiedlenie 12 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Niedziałkowskiego 2.
  48. 10.1995 roku – oddano pod zasiedlenie 15 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Niedziałkowskiego 2a.
  49. 05.1997 roku – oddano do użytku 11 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Niedziałkowskiego 2b.
  50. 08.1997 roku – oddano do użytku 8 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Niedziałkowskiego 2c.
  51. 06.1998 roku – oddano pod zasiedlenie 8 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Niedziałkowskiego 2d.
  52. 02.1999 roku – oddano pod zasiedlenie 12 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Niedziałkowskiego 2e.
  53. 12.2000 roku – oddano pod zasiedlenie 12 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Niedziałkowskiego 4.
  54. 08.2001 roku – oddano pod zasiedlenie 12 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Niedziałkowskiego 4a.
  55. 11.2001 roku – oddano pod zasiedlenie 12 rodzinny budynek mieszkalny przy ul. Niedziałkowskiego 4b.
  56. 10.2002 roku – Rada Nadzorcza z funkcji Członka Zarządu odwołała Pana Mieczysława Taraskę.
  57. 03.2003 roku – na funkcją Członka Zarządu Rada Nadzorcza powołała Pana Ireneusza Starczewskiego.
  58. Od 03.2003 roku do dnia dzisiejszego Zarząd Spółdzielni działa w niezmienionym składzie :
    • Kazimierz Jańczak – Prezes Zarządu,
    • Zdzisław Goliński – Z-ca Prezesa Zarządu, Kierownik Spółdzielni,
    • Ireneusz Starczewski – Członek Zarządu.